Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na stronie Głównej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. 

Zapraszamy do działu "Aktualności" aby zobaczyć  co nowego  u nas się dzieje.

Najnowsze aktualności

Aktywne i wesołe wakacje ze zgraną paką

Informacja dotycząca świadczenia wychowawczego

Przejdź do -

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje:

aby zachować ciągłość przysługiwania świadczenia wychowawczego, wniosek na nowy okres świadczeniowy można złożyć zarówno w sierpniu, wrześniu, albo najpóźniej do końca października bieżącego roku.

Czytaj więcej o: Informacja dotycząca świadczenia wychowawczego

Zakończenie „Wakacji z Muszkieterami”

Przejdź do -

Troje dzieci z rodzin korzystających ze wsparcia i pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy wróciło z dziesięciodniowej koloni w Dźwirzynie. Wyjazd kolonijny w całości był sponsorowany i organizowany przez Fundację Muszkieterów w ramach akcji charytatywnej pod nazwą „Wakacje z Muszkieterami”. W okresie od 04.08.2017 r. do 13.08.2017 r. dzieci miały możliwość wypoczywania nad polskim morzem.

Czytaj więcej o: Zakończenie „Wakacji z Muszkieterami”

Świadczenia Wychowawcze „500 +” w mieście Dębica

 

30 września 2017 roku kończy się okres zasiłkowy na świadczenie wychowawcze, który obowiązywał od 1 kwietnia 2016 roku i został wprowadzony ustawą z dnia 11 lutego 2016 roku o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Od 1 sierpnia obecnego  roku  przyjmowane są wnioski na nowy okres zasiłkowy obowiązujący od 1 października 2017 do 30 września 2018 roku.

Czytaj więcej o: Świadczenia Wychowawcze „500 +” w mieście Dębica

POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje, iż wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2017/2018 będą przyjmowane od 1 do 15 września 2017 r. a w przypadku słuchaczy kolegiów do dnia 15 października 2017r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy, ul. Akademicka 12, pok. Nr 7, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00.

Czytaj więcej o: POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

KOLONIA W IWONICZU DOBIEGŁA KOŃCA

Przejdź do -

W terminie od 23 lipca do 05 sierpień 2017r. 28 dzieci z rodzin, które objęte są wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przebywało na wypoczynku letnim  w Ośrodku Kolonijno – Wypoczynkowym  „Iwoniczek” w Iwoniczu.

Czytaj więcej o: KOLONIA W IWONICZU DOBIEGŁA KOŃCA

Harmonogram projektu pn. „Reorganizacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy”

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy od kwietnia br. organizowany jest projekt pn. „Reorganizacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy” WND-POWR.02.05.00-00-0079/16. Projekt realizowany jest w ramach działania 2.5 Skuteczna pomoc społeczna Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Czytaj więcej o: Harmonogram projektu pn. „Reorganizacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy”

Bransoletki Życia

Przejdź do -

„Bransoletki Życia” przekazano dębickim  seniorom. 

Dziesięciu dębickich seniorów mieszkających samotnie 31 lipca w Domu Seniora przy ul. Rzeszowskiej 15  otrzymało „bransoletki życia” wraz z telefonami komórkowymi. „Bransoletki życia” są  częścią wdrażanego obecnie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy systemu teleopieki mającej na celu zapewnienie jeszcze lepszej opieki osobom starszym, które mieszkają samotnie na terenie Dębicy.  

Czytaj więcej o: Bransoletki Życia

Świadczenie wychowawcze- DRUKI

Wzory wniosków (zalecane do wykorzystywania przez organy właściwe realizujące świadczenia) oraz załączników do tych wniosków (zarówno na obecny, jak i nowy okres)opracowane w oparciu o znany już i ostateczny stan prawny uregulowany ustawą z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem:

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/wzor-wniosku-o-swiadczenie-wychowawcze/

Czytaj więcej o: Świadczenie wychowawcze- DRUKI

Informacja o programie "Rodzina 500+"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje, że korzystanie ze wsparcia w ramach programu „Rodzina 500+” w nowym okresie świadczeniowym wymaga złożenia wniosku.

Czytaj więcej o: Informacja o programie "Rodzina 500+"