Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na stronie Głównej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. 

Zapraszamy do działu "Aktualności" aby zobaczyć  co nowego  u nas się dzieje.

Najnowsze aktualności

Karty zostały wręczone

Przejdź do -

W Urzędzie Miasta w Dębicy odbyło się uroczyste wręczenie Ogólnopolskich Kart Seniora. Seniorzy otrzymali karty dzięki podpisanemu Porozumieniu o Partnerstwie w ramach Programu Miasto Przyjazne Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora,  pomiędzy Gminą Miasta Dębica a Stowarzyszeniem  „Manko” z Krakowa. Z ramienia stowarzyszenia w spotkaniu uczestniczył jego prezes Łukasz Salwatorski. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej reprezentowała dyrektor Małgorzata Kędzior.

Czytaj więcej o: Karty zostały wręczone

„Świadomy konsument - wiem co jem i wiem co kupuję”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia na wykład, który odbędzie się 16 maja 2018 o godz. 10:00. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w Dębicy pok. 18.

Czytaj więcej o: „Świadomy konsument - wiem co jem i wiem co kupuję”

Lista produktów - maj 2018 r.

„Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym”.

Lista produktów do wydawania w dniach:

11 maj 2018 r., (piątek) od godz. 800 - 1800

12 maj 2018 r., (sobota) od godz. 800 - 1300

16 maj 2018 r., (środa) od godz. 1330- 1700

Czytaj więcej o: Lista produktów - maj 2018 r.

„III Majówka Rodzinna”

Przejdź do -

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy, zorganizował spotkanie integracyjne pn. „III Rodzinna Majówka Integracyjna – Garść radości, szczypta złości” . Piknik odbył się 2 maja 2017 roku, na terenie obiektu Dolina Pstrąga w Machowej, a jego celem było m.in. zintegrowanie rodzin, zacieśnienie więzi wewnątrzrodzinnych oraz krzewienie nawyku rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Czytaj więcej o: „III Majówka Rodzinna”

Ruszyła kolejna edycja prac społecznie użytecznych

Przejdź do -

Od 3 kwietnia 2018 roku grupa 10 osób bezrobotnych rozpoczęła zajęcia w Klubie Integracji Społecznej. W ramach reintegracji zawodowej uczestnicy KIS wykonują prace społecznie użyteczne na terenie miasta Dębica pod nadzorem Zakładu Usług Miejskich. Ponadto uczestnicy klubu odbywają cotygodniowe zajęcia warsztatowe z psychologiem i doradcą zawodowym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy w ramach reintegracji społecznej.

Czytaj więcej o: Ruszyła kolejna edycja prac społecznie użytecznych

„Wpływ diety na samopoczucie, wydajność i efektywność w szkole i w pracy”

Przejdź do -

25 kwietnia 2018 r.  w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy, w ramach Projektu „Aktywna rodzina” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego odbyła się prelekcja z zakresu profilaktyki zdrowia.

Czytaj więcej o: „Wpływ diety na samopoczucie, wydajność i efektywność w szkole i w pracy”

Debata w Domu Seniora

Przejdź do -

 W dniu 12.04.2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Dębicy zorganizowała  w „Domu Seniora” debatę społeczna  na temat zagrożeń  osób starszych. 

Czytaj więcej o: Debata w Domu Seniora

„Wpływ diety na samopoczucie, wydajność i efektywność w szkole i w pracy”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia na wykład, który odbędzie się 25 kwietnia 2018 o godz. 10:00. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy pok. 18.

Czytaj więcej o: „Wpływ diety na samopoczucie, wydajność i efektywność w szkole i w pracy”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy- gościnnie na konferencji „Bliżej Funduszy Europejskich” w Rzeszowie

Przejdź do -

W dniu 17 kwietnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się ósme spotkanie regionalne z cyklu „Bliżej Funduszy Europejskich” poświęcone projektom nadzorowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Czytaj więcej o: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy- gościnnie na konferencji „Bliżej Funduszy Europejskich” w Rzeszowie

„WIOSENNA KOBIETA” w Domu Seniora

Przejdź do -

W dniu 3 kwietnia 2018 r. w Domu Seniora, odbyło się spotkanie dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” z Seniorami, w ramach projektu socjalnego Działu ds. Usług – Wsparcia Seniorów, Osób Niepełnosprawnych oraz Dzieci i Młodzieży pn. „ Nie liczę wiosen zliczam kwiaty”.

Czytaj więcej o: „WIOSENNA KOBIETA” w Domu Seniora