Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja o kontrolach kominiarskich

Przejdź do - Informacja o kontrolach kominiarskich

Wójt, Burmistrz albo Prezydent Miasta zgodnie z art. 3 ust. 5 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022r. o dodatku węglowym (t.j. Dz.U. z 2022 poz. 1692 ze zm.)  informuje o  przeprowadzeniu przez osoby posiadające kwalifikacje kominiarskie okresowej kontroli źródeł ogrzewania, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art 13 ust 1 i 2 ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej.

Czytaj więcej o: Informacja o kontrolach kominiarskich

Informacja dotycząca wypłaty dodatku węglowego

SZANOWNI MIESZKAŃCY MIASTA DĘBICY !

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy realizując zadanie wynikające z ustawy o dodatku węglowym informuje, że na chwilę obecną nie posiadamy środków na wypłatę dodatków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami termin wypłaty świadczenia wynosi 30 dni od daty złożenia wniosku. Postępowania w sprawie ustalenia prawa do dodatku prowadzone są zgodnie z obowiązującymi przepisami, lecz wypłata świadczeń uzależniona jest od otrzymania środków. 

W związku z powyższym wypłaty dodatku węglowego zostaną uruchomione po otrzymaniu na ten cel środków z budżetu państwa.

Prosimy o cierpliwość, o rozpoczęciu wypłat świadczenia będziemy informować na bieżąco.

Ośrodek Kuratowski dla nieletnich w Dębicy

Przejdź do - Ośrodek Kuratowski dla nieletnich w Dębicy

 W Dębicy powstał jeden z pierwszych na Podkarpaciu ośrodków kuratorskich. Działający przy Sądzie Rejonowym Ośrodek mieści się przy ulicy Cmentarnej 1, w budynku dawnego gimnazjum miejskiego.

Czytaj więcej o: Ośrodek Kuratowski dla nieletnich w Dębicy

DODATEK WĘGLOWY- INFORMACJE

Przejdź do - DODATEK WĘGLOWY- INFORMACJE

W dniu 11.08.2022 roku opublikowana została ustawa o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692), która weszła w życie z dniem 12.08.2022 r.

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek.

 Na terenie Gminy Miasta Dębica obsługę wniosków o wypłatę dodatku węglowego realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy, ul. Akademicka 12.

Czytaj więcej o: DODATEK WĘGLOWY- INFORMACJE

Zakończenie wakacji

Przejdź do - Zakończenie wakacji

Czas wakacji i odpoczynku dobiegł końca. Przed uczniami kolejny rok szkolny pełen nowych wyzwań i pracy. Aby te mijające już, tegoroczne wakacje jak najdłużej pozostały w pamięci naszych podopiecznych, zorganizowaliśmy dla nich kolejną wycieczkę.

Czytaj więcej o: Zakończenie wakacji

Dzieci z Ukrainy zwiedzają Wieliczkę i Kraków

Przejdź do - Dzieci z Ukrainy zwiedzają Wieliczkę i Kraków

 Dzięki Stowarzyszeniu Pomocy Społecznej Ad Astram w Dębicy, które otrzymało Grand Edukacyjny od firmy PPG, 21 dzieci z Ukrainy miało możliwość wyjazdu na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce oraz do grodu królów- miasta Krakowa.

Czytaj więcej o: Dzieci z Ukrainy zwiedzają Wieliczkę i Kraków

„Zgrana Paka” na wycieczce w Rzeszowie

Przejdź do - „Zgrana Paka” na wycieczce w Rzeszowie

24 sierpnia dzieci z placówek wsparcia dziennego „Zgrana Paka” wyjechały na wycieczkę do Rzeszowa. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji projektu „Aktywne wakacje w Zgranej Pace” realizowanego ze środków Wojewody Podkarpackiego.

Czytaj więcej o: „Zgrana Paka” na wycieczce w Rzeszowie

Stypendia szkolne dla obywateli polskich i ukraińskich

Przejdź do - Stypendia szkolne dla obywateli polskich i ukraińskich

Od 1 do 15 wrzesnia 2022 r. przyjmowane są wnioski na stypendia szkolne. Pomoc obejmuje zarówno obywateli polskich jak i ukraińskich.

Czytaj więcej o: Stypendia szkolne dla obywateli polskich i ukraińskich

Nowe mury Zgranej Paki

Przejdź do - Nowe mury Zgranej Paki

Trwa remont nowej siedziby dla jednej z prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy, placówki wsparcia dziennego Zgrana Paka.

Czytaj więcej o: Nowe mury Zgranej Paki

Piknik integracyjny

Przejdź do - Piknik integracyjny

Serdecznie zapraszamy wszystkich dębiczan na piknik integracyjny w dniu 17 sierpnia o godzinie 17:00 w Parku Miejskim im. Skarbek- Borowskiego.