Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Projekt socjalny: „Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko”

Przejdź do - Projekt socjalny: „Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko”

Dział Usług - Wsparcia Seniorów, Osób Niepełnosprawnych oraz Dzieci i Młodzieży działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy,  od dnia 23 października 2017 realizuje projekt socjalny pn: „Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko”.

Czytaj więcej o: Projekt socjalny: „Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko”

Zakończenie projektu „Aktywny i Bezpieczny Senior”.

Przejdź do - Zakończenie projektu „Aktywny i Bezpieczny Senior”.

Prelekcją radcy prawnego zakończyła się realizacja projektu socjalnego pn. „Aktywny i Bezpieczny Senior”.

Czytaj więcej o: Zakończenie projektu „Aktywny i Bezpieczny Senior”.

Odeszła na emeryturę

Przejdź do - Odeszła na emeryturę

Na zasłużoną emeryturę odeszła z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej długoletnia jego pracownica Halina Biel. W jej pożegnaniu uczestniczyli pracownicy ośrodka.

Halina Biel przepracowała blisko 45 lat. Jak powiedziała Małgorzata Kędzior, dyrektor MOPS w Dębicy uczestniczyła ona w tworzeniu we wrześniu 1990 roku ośrodka wraz z kilkoma wtedy jego pracownikami.

Czytaj więcej o: Odeszła na emeryturę

DZIEŃ SENIORA JUŻ ZA NAMI

Przejdź do - DZIEŃ SENIORA JUŻ ZA NAMI

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. W Polsce Światowy Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada i stanowi rodzimy odpowiednik Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego na świecie 1 października.

Czytaj więcej o: DZIEŃ SENIORA JUŻ ZA NAMI

Projekt socjalny: „Aktywny i Bezpieczny Senior”

Przejdź do - Projekt socjalny: „Aktywny i Bezpieczny Senior”

Dział Usług - Wsparcia Seniorów, Osób Niepełnosprawnych, oraz Dzieci i Młodzieży funkcjonujący w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy od dnia 9 października 2017, realizuje projekt socjalny pn. „Aktywny i Bezpieczny Senior”.

Czytaj więcej o: Projekt socjalny: „Aktywny i Bezpieczny Senior”

Integracja seniorów

Przejdź do - Integracja seniorów

Wspólnie spędzony czas w miłej, serdecznej atmosferze - taki cel przyświecał spotkaniu integracyjnemu Seniorów- uczestników Ośrodków Wsparcia działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej           w Dębicy.

Czytaj więcej o: Integracja seniorów

Apel Starosty Dębickiego i Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Dębicy

Starosta Dębicki i Powiatowy Rzecznik konsumentów w Dębicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy zawieraniu umów sprzedaży energii elektrycznej, paliwa gazowego oraz usług telekomunikacyjnych w naszych domach.

Czytaj więcej o: Apel Starosty Dębickiego i Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Dębicy

Projekt socjalny: „Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje, że od dnia  23 października 2017, realizowany będzie projekt socjalny pn. „Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko”. Warsztaty odbywać się będą w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy  Społecznej w Dębicy pok. 18.

Czytaj więcej o: Projekt socjalny: „Świadomy rodzic – bezpieczne dziecko”

PO ODBIÓR ŻYWNOŚCI KONIECZNIE ZE SKIEROWANIEM !

Wszystkie osoby chcące skorzystać z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 muszą odebrać, od pracowników socjalnych, nowe skierowania uprawniające do skorzystania z tej formy pomocy.

Czytaj więcej o: PO ODBIÓR ŻYWNOŚCI KONIECZNIE ZE SKIEROWANIEM !

Warsztaty kulinarno- dietetyczne

Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „ AD ASTRAM” informuje, że w dniu 25 października 2017 r. w godz. 16:00 – 18:00 w Domu Seniora ul. Rzeszowska 15 w Dębicy odbędą się warsztaty kulinarno- dietetyczne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2017.

Czytaj więcej o: Warsztaty kulinarno- dietetyczne