Światowy Dzień Zdrowia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 kwietnia 2021

7-go kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, dzień, który drugi już rok z rzędu nabiera szczególnego znaczenia i skłania do zadumy nad własnym zdrowiem i pracą osób, które zawodowo dbają o nasze bezpieczeństwo, zdrowie i życie.

W dobie trwania pandemii koronawirusa pracownicy służby zdrowia z całych sił walczą o bezpieczeństwo i zdrowie osób zarażonych i chorych. Często pracując ponad swoje siły, z ogromnym zaangażowaniem pomagają tym wszystkim, którzy potrzebują profesjonalnej opieki medycznej.

Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, laborantom, salowym, pracownikom sanepidu, farmaceutom i wszystkim osobom wspierającym pracę, tych którzy walczą o nasze zdrowie.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy również zatrudnione są pielęgniarki, które podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych, świadczą pomoc pielęgniarską w domach mieszkańców naszego miasta. Czasami z dużą obawą, jednak bez względu na istniejące zagrożenie, pracują przy chorych i nie odchodzą od łóżek osób starszych, samotnych, takich, które wymagają pomocy osób drugich. Im również należą się podziękowania za trud wykonywanej pracy i ogromne zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi.

 Wszystkim pracownikom służb medycznych, którzy każdego dnia podejmują heroiczną walkę o zdrowie i życie pacjentów narażając własne bezpieczeństwo składamy słowa podziękowania i uznania.

Dziękujemy za poświęcenie, profesjonalizm i okazane serce!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie