Projekt socjalny - „Koszyczek świąteczny dla Seniora”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 kwietnia 2021

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas dla osób starszych. W tym roku, z uwagi na panującą pandemię jest on niezwykle trudny. Okres świąteczny w życiu samotnych seniorów jest najtrudniejszy. Często wywołuje lęk, powoduje przygnębienie zamiast wywoływać radość.

 W tym szczególnym okresie seniorom pozostaje wspominać święta z minionych lat, krewnych, którzy nie mogą ich odwiedzić lub tych, którzy odeszli na zawsze. Warto się, więc zatrzymać na chwilę, przemyśleć, co w życiu jest naprawdę ważne. Zwrócić uwagę czy obok nas nie mieszka osoba, której nikt w tym roku nie odwiedzi. W ramach projektu socjalnego „Koszyczek świąteczny dla Seniora” napisanego przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowano wsparcie osobom objętym pomocą w formie usług opiekuńczych z MOPS w Dębicy. Przekazanie symbolicznych koszyczków z żywnością, słodyczami, środkami higienicznymi miało na celu podarować namiastkę bliskości drugiego człowieka.

Wsparło nas również Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu, które po raz kolejny obdarowało dębickich seniorów. Pani Bernadetta Krupa prowadziła zbiórkę żywności na terenie szkoły, a akcja cieszyła się dużym powodzeniem.Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy w ramach prowadzonego na terenie szkoły wolontariatu zebrali kilkanaście kartonów żywności długoterminowej, słodyczy i środków higienicznych. Do akcji przyłączyły się także dzieci i grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy, także przyłączyli się do akcji. Dzieci wykonały świąteczne kartki z indywidualnymi życzeniami i pięknymi rysunkami. Harcerze z ZHP Hufiec Dębica także wykonali kartki, zakupili żywność, słodycze i dostarczyli je wraz z życzeniami do tut. Ośrodka.  Łącznie wykonano ponad 100 karteczek świątecznych i przygotowano ponad 30 paczek dla osób najbardziej potrzebujących wsparcia.

Żywność wraz z życzeniami od darczyńców dostarczono seniorom do mieszkań. Wizyty sprawiły podopiecznym ogrom radości. Nie spodziewali się odwiedzin ani tak cudownych upominków. Bezcenne chwile spotkań z seniorami wywołały radość i ogromne wzruszenie.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w świąteczną zbiórkę, życzymy zdrowych i spokojnych świąt oraz liczymy na dalszą współpracę.

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Na środku kadru delegacja harcerzy, bo bokach dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, każda z osób trzyma świąteczne kartki z życzeniami wykonane przez harcerzy

  Na środku kadru delegacja harcerzy, bo bokach dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, każda z osób trzyma świąteczne kartki z życzeniami wykonane przez harcerzy

 • Powiększ zdjęcie Harcerze pokazują kartki z życzeniami, oraz podziękowania od MOPS w Dębicy

  Harcerze pokazują kartki z życzeniami, oraz podziękowania od MOPS w Dębicy

 • Powiększ zdjęcie Przygotowane paczki żywnościowe.

  Przygotowane paczki żywnościowe.

 • Powiększ zdjęcie Na pierwszym planie widoczne małe paczki z żywnością opakowane w ozdobną folię, przewiązane żółtą wstążką do której jest przyczepiona kartka z życzeniami, na podłodze leżą torby z żywnością.

  Na pierwszym planie widoczne małe paczki z żywnością opakowane w ozdobną folię, przewiązane żółtą wstążką do której jest przyczepiona kartka z życzeniami, na podłodze leżą torby z żywnością.

 • Powiększ zdjęcie Zbliżenie na kartkę z życzeniami przytwierdzona do paczki żywnościowej.

  Zbliżenie na kartkę z życzeniami przytwierdzona do paczki żywnościowej.

 • Powiększ zdjęcie Pracownicy Działu Usług kompletują paczki żywnościowe z ułożonej na stołach dużej ilości produktów długoterminowych.

  Pracownicy Działu Usług kompletują paczki żywnościowe z ułożonej na stołach dużej ilości produktów długoterminowych.

 • Powiększ zdjęcie Na pierwszym planie etykieta z życzeniami od harcerzy ZHP Dębica na torbie z żywnością, w tle kilka innych toreb wypełnionych żywnością.

  Na pierwszym planie etykieta z życzeniami od harcerzy ZHP Dębica na torbie z żywnością, w tle kilka innych toreb wypełnionych żywnością.

 • Powiększ zdjęcie Na zdjęciu widoczne stoły ustawione po przekątnej kadru. Na stołach znajduje się żywność długoterminowa.

  Na zdjęciu widoczne stoły ustawione po przekątnej kadru. Na stołach znajduje się żywność długoterminowa.

 • Powiększ zdjęcie Na pierwszym planie widoczny stół na którym znajduje się żywność, w tle kobieta układa produkty na stole.

  Na pierwszym planie widoczny stół na którym znajduje się żywność, w tle kobieta układa produkty na stole.

 • Powiększ zdjęcie U góry kadru widoczne małe paczki z żywnością przyozdobione wstążką i kartką z życzeniami, u dołu torby zapełnione produktami żywnościowymi.

  U góry kadru widoczne małe paczki z żywnością przyozdobione wstążką i kartką z życzeniami, u dołu torby zapełnione produktami żywnościowymi.