Betlejemskie Światełko Pokoju w MOPS

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 grudnia 2020

Przedstawiciele Komendy Hufca ZHP w Dębicy przynieśli do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy Betlejemskie Światełko Pokoju.

To już coroczna tradycja, kiedy na parę dni przed Świętami Bożego Narodzenia, mury naszego Ośrodka, a także nasze serca rozświetla betlejemskie światło.

Jego historia zaczyna się w Betlejem, w mieście, w którym ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. To właśnie tam w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. Od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie, która biegnie przez kraje i kontynenty obiega świat, a niosący go harcerze krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Betlejemskie Światełko Pokoju to nie jedyny dar, jaki otrzymaliśmy od dębickich harcerzy. Dla naszych Seniorów przynieśli kartki z życzeniami świątecznymi oraz duże pudło pierniczków, które upiekli i własnoręcznie udekorowali harcerze, zuchy i instruktorzy Hufca ZHP Dębica.

Za dar dobrego serca, który sprawi, że uśmiech rozweseli twarze naszych Seniorów, serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych i Zdrowych Świąt.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie na zdjęciu: harcerze przekazują betlejemskie światło pokoju

  na zdjęciu: harcerze przekazują betlejemskie światło pokoju

 • Powiększ zdjęcie na zdjęciu: Pani Dyrektor Kędzior otrzymuje od harcerzy betlejemskie światło pokoju

  na zdjęciu: Pani Dyrektor Kędzior otrzymuje od harcerzy betlejemskie światło pokoju

 • Powiększ zdjęcie na zdjęciu: Pani Dyrektor Kędzior otrzymuje od harcerzy betlejemskie światło pokoju

  na zdjęciu: Pani Dyrektor Kędzior otrzymuje od harcerzy betlejemskie światło pokoju

 • Powiększ zdjęcie na zdjęciu: w gabinecie Dyrektora MOPS przedstawiciele harcerzy przekazujący betlejemskie światło, a także Dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior wraz z Kierownikiem Działu Integracj Pomoc Środowiskowej Anną Sozańską oraz pracownikiem socjalnym Agatą Zięba

  na zdjęciu: w gabinecie Dyrektora MOPS przedstawiciele harcerzy przekazujący betlejemskie światło, a także Dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior wraz z Kierownikiem Działu Integracj Pomoc Środowiskowej Anną Sozańską oraz pracownikiem socjalnym Agatą Zięba

 • Powiększ zdjęcie na zdjęciu: na stole leż kartki świąteczne z życzeniami oraz świeci się betlejemskie światło pokoju

  na zdjęciu: na stole leż kartki świąteczne z życzeniami oraz świeci się betlejemskie światło pokoju