Spotkanie młodzieży z pracownikiem socjalnym

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 grudnia 2019

Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie – Osiedlu w dniu 18.12.2019r. zorganizowało spotkanie z pracownikiem socjalnym, pracującym w Naszym Ośrodku.

Gościem spotkania była pani Agata Zięba, która na co dzień zajmuje się pogłębioną pracą socjalną z osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi.

Uczniowie szkoły średniej wysłuchali wykładu na temat pogłębionej pracy socjalnej: czym jest i jakie są założenia takiej formy pomocy osobom potrzebującym. Zostali także poinformowani o funkcjonowaniu Kopert Życia i zasadach ich użytkowania. Po zakończonym wykładzie część uczniów poprosiła o Koperty aby mogli je ofiarować swoim krewnym.

W podziękowaniu za interesujące spotkanie uczniowie przekazali na ręce pani Agaty, własnoręcznie upieczone, w ramach warsztatów kulinarnych, pierniki świąteczne. Ciastka te ofiarowano osobom samotnym i bezdomnym, które zebrały się na corocznym spotkaniu wigilijnym organizowanym w Urzędzie Miasta w Dębicy.

Zorganizowany wykład miał także na celu zachęcić wszystkich uczniów do włączenia się do organizowanej przez Szkolne Koło Caritas, zbiórki środków opatrunkowych. Pani Bernadeta Krupa, opiekun koła wraz z Wolontariuszami przygotowali miejsce, gdzie uczniowie mogą przynosić artykułu higieniczne i środki opatrunkowe w celu przekazania ich osobom najbardziej potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc osobom starszym i samotnym, a w szczególności młodzieży, która poświęca swój czas i pieniądze aby dzielić się z najbardziej potrzebującymi.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie