KONFERENCJA WARSZTATOWA „12 KROKÓW DO WOLNOŚCI”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 lutego 2019

W dniu 25 lutego 2019 roku kadra Klubu Integracji Społecznej działającego  w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy i Centrum Integracji Społecznej w Dębicy wzięli udział w konferencji warsztatowej poświęconej tematyce uzależnień oraz praktycznym metodom pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi, organizowanej dzięki wspólnej inicjatywie CIS w Krośnie, MOPR w Krośnie, MOPS w Sanoku oraz GOPS w Iwoniczu – Zdroju.

Konferencja prowadzona była przez trenera terapii uzależnień, dziennikarza radiowego i telewizyjnego -  Rafała Porzezińskiego i odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie pn. "12 kroków do wolności".

Pan Rafał od 1992 r. pracuje w licznych polskich rozgłośniach radiowych, a w latach 2016 – 2018 był dyrektorem i redaktorem naczelnym Pierwszego Programu Polskiego Radia. Autor wielu cykli radiowych, wydawca programów publicystycznych oraz producent programów „Postacie”, „Ocaleni” i „Koniec Końców”. Od stycznia 2014 na antenie Telewizji Republika prowadził program pt. „12-ty Krok”, poświęcony walce z uzależnieniami, natomiast od marca 2018 roku na antenie Pierwszego Programu Telewizji Polskiej prowadzi społeczny talk-show pt. "Ocaleni", poświęcony walce z uzależnieniami. Wydawca  i współautor pierwszego wydanego w Polsce wydawnictwa audio na temat programu 12 kroków pt. „12 kroków do wolności nie tylko dla chrześcijan”. Autor książek "Wolny człowiek" oraz "Tajemnica tajemnic".

Konferencja dedykowana była szczególnie pracownikom centrów i klubów integracji społecznej, pracownikom socjalnym, asystentom rodzin z ośrodków pomocy społecznej. Celem konferencji było podwyższenie kompetencji pomocnych w zrozumieniu problemowych zachowań osób uzależnionych i współuzależnionych. Jak również miała na celu pomóc nam lepiej zrozumieć tych, którym mamy pomagać.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie